Boutique Hotel in Andros, wishes to hire for the summer season 2023: Cook with an emphasis on Greek traditional and Mediterranean cuisine.

Onar Andros 467 days ago

Απαραίτητα προσόντα:
•    Απόφοιτος ελληνικής ή ξένης τουριστικής σχολής - Πτυχίο μαγειρικής
•    Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
•    Ελάχιστη προϋπηρεσία σε εστιατόριο, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
•    Δημιουργικότητα και φαντασία
•    Οργανωτικές δεξιότητες
•    Ικανότητα επικοινωνίας, διαχείρισης ομάδας και συνεργασίας
•    Κριτική σκέψη και δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων
Αρμοδιότητες:
•    Προετοιμασία, δημιουργία και εκτέλεση όλων των συνταγών σύμφωνα με τα μενού και τα standards των ξενοδοχείων
•    Έλεγχος για την παρουσίαση και την τελική δημιουργία όλων των μενού με υψηλής ποιότητας αποτέλεσμα
•    Εκτέλεση όλων των καθηκόντων με ταχύτητα μέσα στα ζητούμενα χρονικά πλαίσια
•    Άριστη εξυπηρέτηση των πελατών και ικανότητα επίλυσης τυχών
προβλημάτων και ιδιαιτεροτήτων
•    Παρακολούθηση αποθεμάτων, παραγγελίες προϊόντων και σωστή οργάνωσή τους
•    Διασφάλιση για την σωστή συντήρηση όλων των τροφίμων και παρασκευών
•    Διασφάλιση των επιθυμητών επιπέδων καθαριότητας και τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας του χώρου εργασίας, του εξοπλισμού και των μηχανημάτων
•    Διατήρηση καθαρής στολής, προσεγμένης εμφάνισης και προσωπικής υγιεινής
Η εταιρεία προσφέρει:
•    Φιλικό και επαγγελματικό περιβάλλον
•    Διατροφή και διαμονή
•    Όροι και πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων / προϋπηρεσίας
•    Δυνατότητα ανάπτυξης, εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
Προνόμια
•    Διαμονή
•    Διατροφή

Work Experience
English Speaking Capacity
Not required
Language
Greek
First Working Day
01.05.2023
Contract Duration
Seasonal
Free accommodation Free meals Insurance coverage Relocation fees coverage Tips

Onar Andros

Andros 845 00, Greece