BARTENDER

BARTENDER 588 days ago
BARTENDER

Αρμοδιότητες

Στο πλαίσιο της εργασίας του:
· Να κάνει προτάσεις με βάση τις προτιμήσεις των πελατών.
· Να είναι γνώστης mixology για την δημιουργία παραδοσιακών και νέων κοκτέιλ.
· Να παρέχει άψογη εξυπηρέτηση στους πελάτες.
· Να έχει την ικανότητα αξιολόγησης στην ικανοποίηση – ανταπόκριση των πελατών.

Προσόντα

· Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
· Πτυχίο Τουριστικών Σπουδών (επιθυμητό).
· Γνώση συστημάτων P.O.S.
· Τουλάχιστον 3ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4* ή 5* αστέρων.
· Απαραίτητη γνώση σε κρασιά, αποστάγματα και cocktail με ικανότητα δημιουργίας signature cocktails.
· Ικανότητα καλής απόδοσης σε περιβάλλον εστιατορίου fine dining με εκλεπτυσμένες δεξιότητες επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων.
· Προσεγμένη εμφάνιση με ευθύνη σωστής προσωπικής υγιεινής.

Οι υποψήφιες/ιoi μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με μια πρόσφατη φωτογραφία τους στο email hr@divanis.com.

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια με βάση τον κανονισμό Ε.Ε. 2016/679, GDPR, και γενικώς τη νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Work Experience
3 to 6 years
English Speaking Capacity
Advanced
Long-term
900€ – 1100€ per month

BARTENDER

Αθήνα, Greece