Front Office Manager

Elivi Hotels 454 days ago

Το Elivi Skiathos βρίσκεται στο νησί τηςΣκιάθουκαι σκοπός του είναι να προσφέρει υπηρεσίες υψηλού επιπέδου, 5 αστέρων.

Εμπνευσμένο από τη μοναδική φύση και κληρονομιά της περιοχής, τη γνωστή ελληνική φιλοξενία, κύριος στόχος μας είναι να προσφέρουμε μια πιο εξατομικευμένη και διαισθητική υπηρεσία και να διαμορφώσουμε προσαρμοσμένες εμπειρίες επισκεπτών.

Αν η ποιότητα στην παροχή των υπηρεσιών και η καλή και με προοπτικές συνεργασία σας εκφράζουν, παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας για την παρακάτω θέση εργασίας

Προσπαθούμε να προσλάβουμε έναν έμπειρο FO Manager υπεύθυνο για την παροχή εξυπηρέτησης πελατών στους επισκέπτες, διασφαλίζοντας ότι η διαμονή τους θα γίνει μια αξέχαστη εμπειρία.

Βασικές αρμοδιότητες:

Οργάνωση και εποπτεία της λειτουργίας της ομάδας του Front Office
Υπεύθυνος για τις καθημερινές λειτουργίες του Front Office, όπως ο χειρισμός αφίξεων και αναχωρήσεων επισκεπτών, η εκτέλεση όλων των καθηκόντων και διαδικασιών που σχετίζονται με το FO (check-in-out).
Λειτουργία σχετικού τηλεφωνικού κέντρου, τηλεφωνικού κέντρου και λογισμικού PMS σύμφωνα με όλες τις δραστηριότητες που σχετίζονται με το Front Office
Προσδιορίζει και διασφαλίζει τη διατήρηση των υψηλότερων προτύπων φροντίδας των επισκεπτών, ασχολείται με οποιοδήποτε ειδικό αίτημα, παράπονα κλπ.
Συνεργάζεται στενά με το τμήμα καθαριότητας για την αλλαγή δωματίου, προκειμένου να διαθέσει τον αφικνούμενο επισκέπτη σε καταλύματα με ελάχιστο χαμένο χρόνο.
Πρέπει να έχει μια ευχάριστη προσωπικότητα με άριστη επικοινωνία και διαπροσωπικές δεξιότητες που προάγει μια χρήσιμη και επαγγελματική εικόνα στον πελάτη και δίνει πλήρη συνεργασία σε κάθε πελάτη που χρειάζεται βοήθεια.
Απαραίτητα προσόντα:

5 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε σχετική θέση
Πτυχίο Φιλοξενίας
δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας (Αγγλικά, Ελληνικά)
Εξαιρετική γνώση μιας δεύτερης γλώσσας
Επάρκεια στις δεξιότητες υπολογιστών (Windows, Hotel PMS/Fidelio και διάφορες πλατφόρμες του κλάδου)
Ομαδικό πνεύμα και πελατοκεντρική προσέγγιση
Παρέχονται:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
Συναρπαστικό και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
Φαγητό και διαμονή (αν δεν είναι κάτοικος της περιοχής)

Work Experience
3 to 6 years
English Speaking Capacity
Upper-Intermediate
Language
German, Greek
First Working Day
01.05.2023
Contract Duration
Seasonal
Free accommodation Free meals Insurance coverage Paid Leave Training

Elivi Hotels

Skiathos 370 02, Greece