Housekeeping Manager

Kassandra Palace Seaside Resort 555 days ago

Το ξενοδοχείο 5* Kassandra Palace Seaside Resort στην Κρυοπηγή Χαλκιδικής

ζητά να προσλάβει για την τουριστική σεζόν 2023:

Ως υπεύθυνη/ος του Housekeeping θα έχετε υπ' ευθύνη σας την οργάνωση και επίβλεψη του τμήματος Ορόφων & Καθαριότητας, Λινοθήκης και Πλυντηρίων και την ευθύνη της επίτευξης των στόχων που έχει θέσει η επιχείρηση, διασφαλίζοντας παράλληλα ότι τα πρότυπα καθαριότητας και συντήρησης του ξενοδοχείου ακολουθούνται.

Ο ρόλος σας θα περιλαμβάνει βασικές αρμοδιότητες, όπως:

Οργάνωση του προσωπικού, των ανάλογων αρμοδιοτήτων και του εβδομαδιαίου προγράμματος του τμήματος.
Προετοιμασία και ανάθεση εργασιών καθαριότητας, παροχή αναγκαίων πόρων, όπως κλειδιά και είδη καθαρισμού, για να εξασφαλιστούν η αποτελεσματικότητα και ο γρήγορος καθαρισμός.
Καθημερνές συναντήσεις με όλη την ομάδα καθαριότητας για να διευθετηθούν τυχόν θέματα, να δοθούν ειδικές οδηγίες και κίνητρα στην ομάδα για την καλύτερη απόδοση.
Έλεγχος καθαριότητας δωματίων και κοινόχρηστων χώρων ξενοδοχείου σύμφωνα με τα στάνταρ που έχουν οριστεί, ότι οι προμήθειες στα δωμάτια είναι επαρκείς και για επιδιορθώσεις βλαβών.
Εκπαίδευση προσωπικού, έλεγχος σωστής εμφάνισης και συνεχής βελτίωση της λειτουργίας του τμήματος.
Παρακολούθηση της καθημερινής παραγωγικότητας με βάση το συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα κάθε εργασίας.
Απογραφή, παραγγελία και διασφάλιση ποιότητας εξοπλισμού, λινών και προμηθειών καθαριότητας.
Άψογη συνεργασία και επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα του ξενοδοχείου (Συντήρηση, Reception, Guest Relations, Αποθήκη Υλικών κτλ.).

Απαραίτητα Προσόντα:
2ετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε πολυτελές ξενοδοχείο 100+ δωματίων.
Ανάλογο πτυχίο θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.
Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
Καλή γνώση Η/Υ - MS Office και ξενοδοχειακών προγραμμάτων (όπως Pylon).
Ηγετικές ικανότητες για τη σωστή κατεύθυνση, εποπτεία και εκπαίδευση του τμήματος, να είναι σε θέση να εμψυχώνει και να καθοδηγεί τους εργαζομένους ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι του τμήματος.
Άριστες ικανότητες οργάνωσης και επίλυσης προβλημάτων, καθώς και επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
Πρέπει να έχει την ικανότητα να διαχειρίζεται πολλές αρμοδιότητες ταυτόχρονα και εργασίας υπό πίεση, με ευελιξία και υπομονή.

Παροχές:
Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών με ασφάλιση.
Διαμονή και πλήρης διατροφή.
Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης.

Βιογραφικό με επιθυμητή πρόσφατη φωτογραφία.

Work Experience
1 to 3 years
English Speaking Capacity
Advanced
First Working Day
03.04.2023
Work Schedule
Full-time
Contract Duration
Seasonal

Kassandra Palace Seaside Resort

Kriopighi 630 77, Greece

Maria, 28 Waiter

Yes, of course! I'll be ready.

HR Manager

That's great! We look forward to seeing you tomorrow

Scan the QR code
Jobseekers only
Download the app and