Receptionist

Kassavetis Center -Hotel Studios & Apartments 58 days ago

Το Ξενοδοχείο Kassavetis Center ζητά να προσλάβει κυρίες ως Υπάλληλοι Υποδοχής – Receptionist για την τουριστική Σεζόν 2024.

Αρμοδιότητες:
· Διαχείριση των κρατήσεις που διενεργούνται μέσω τηλεφώνου, online συστημάτων, λογισμικών και πρακτορείων
· Real time ενημέρωση το ξενοδοχειακό πρόγραμμα για κρατήσεις ή ακυρώσεις · Υποδοχή πελατών του ξενοδοχείου
· Διεκπεραίωση διαδικασιών των check in και check out των πελατών (επιβεβαιώνει τα στοιχεία τους, τους ενημερώνει για τους τρόπους πληρωμής και ενημέρωση πελατών για τις παροχές του ξενοδοχείου
· Απάντηση σε αιτήματα ή/και παράπονα των πελατών με ακρίβεια και αμεσότητα · Ενημερώνει τα τμήματα Οροφοκομίας και Συντήρησης για την παρέμβαση και αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων ή παραπόνων
· Διασφαλίζει ότι ο χώρος της υποδοχής είναι τακτοποιημένος Απαραίτητα προσόντα: · Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ κατεύθυνσης Τουριστικών Επαγγελμάτων
· Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση · Εμπειρία και εξοικείωση με ξενοδοχειακά λογισμικά κρατήσεων και online booking πλατφόρμες (booking, expedia, κλπ. )
· Άριστη γνώση MS Office
· Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
· Πολύ καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
· Οργανωτικές δεξιότητες

Προσφέρουμε:
* Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
* Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών με πλήρη ασφάλιση
*Δυνατότητα εξέλιξης

Work Experience
English Speaking Capacity
Advanced
Language
Dutch
First Working Day
01.04.2024
Contract Duration
Seasonal
Benefits
Free accommodation Paid Leave 13th salary

Kassavetis Center -Hotel Studios & Apartments

Oulof Palme, Limenas Chersonisou, Greece