Rooms Manager full time

The HostMaster 30 days ago

Responsibilities

Απαιτήσεις θέσης:
 Κύριoι/κυρίες έως 35 ετών
 Πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Διοίκησης Τουριστικών επιχειρήσεων ή
Επαγγελμάτων
 Δυναμική προσωπικότητα με διοικητικά και οργανωτικά προσόντα, ικανότητα
διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό συνθήκες πίεσης χρόνου, επίλυση
προβλημάτων
 Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
 Άριστη γνώση υπολογιστών, εργαλείων του office, social media, του
προγράμματος Canva
 Γνώσεις housekeeping
 Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας με
ισχυρή αύρα πρωτοβουλίας και εξαιρετική παρατηρητικότητα
 Άδεια οδήγησης και κάτοχος δικύκλου επιθυμητή

Αρμοδιότητες:
 Εξωτερικές εργασίες που αφορούν τον έλεγχο των ακινήτων μας σφαιρικά και
λεπτομερώς. (housekeeping, επανατοποθέτηση πραγμάτων ακινήτου βάση
φωτογραφιών, λειτουργικότητα ηλεκτρικών συσκευών κλπ)
 Υποδοχή των πελατών (check-in)
 Επικοινωνία με πελάτες μέσω μηνυμάτων και τηλεφώνου.
 Συντονισμός εργασιών που αφορούν συντηρήσεις, καθαρισμούς, επισκευές
στα ακίνητα
 Σύνταξη οδηγών περιοχής και ακινήτων σε δυο γλώσσες (ελληνικά & αγγλικά)
 Παρακολούθηση κρατήσεων και καταχώρηση σε google spreadsheet.

Προσφέρεται:
 Ευκαιρία εξέλιξης καριέρας σε ένα σημαντικό Ελληνικό Όμιλο στον χώρο της
Φιλοξενίας και του Τουρισμού
 Μόνιμη εργασία
 Πλήρης ασφάλιση
 Άψογο και επαγγελματικό εργασιακό περιβάλλον
 Μισθός αναλόγως προσόντων

Ωράριο:
13:00-21:00 ή 14:00-22:00

Work Experience
English Speaking Capacity
Advanced
First Working Day
01.05.2025
Benefits
Insurance coverage Annual Leave Training
700€ per month

The HostMaster

Solonos, Athina, Greece