Waiter/tress Cyprus

ARA HR Consulting Partners 611 days ago

Ξενοδοχεία 5 αστέρων στην Πάφο της Κύπρου ζητούν άμεσα σερβιτόρους & σερβιτόρες.

Αναζητούμε έμπειρο/-η Σερβιτόρο/-α που θα λαμβάνει παραγγελίες και θα σερβίρει φαγητό και ποτά στους πελάτες μας. Ο/Η κατάλληλος/-η Σερβιτόρος/α βελτιώνει την εμπειρία εστίασης για τους πελάτες. Αναζητούμε κάποιον που θα έχει την υπομονή, την προσωπικότητα και την επιμονή που απαιτούνται για την επιτυχία σε αυτήν τη θέση.

Οι αρμοδιότητες του Σερβιτόρου / της Σερβιτόρας περιλαμβάνουν την υποδοχή και το σερβίρισμα των πελατών, παρέχοντας λεπτομερείς πληροφορίες για τα μενού, την ταυτόχρονη επιτέλεση πολλαπλών εργασιών στη σάλα του εστιατορίου του ξενοδοχείου και την είσπραξη του λογαριασμού. Εάν αποδίδετε καλά σε περιβάλλοντα γρήγορων ρυθμών, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε. Για να πετύχετε ως Σερβιτόρος/α, θα πρέπει να αντιμετωπίζετε με ευγένεια τους πελάτες μας και να διασφαλίζετε ότι απολαμβάνουν τα γεύματά τους. Θα πρέπει επίσης να έχετε ομαδικό πνεύμακαι να μπορείτε να επικοινωνήσετε αποτελεσματικά με το προσωπικό της κουζίνας μας, ώστε να διασφαλίζετε ότι οι παραγγελίες είναι ακριβείς και παραδίδονται εγκαίρως.

Αρμοδιότητες

Υποδοχή και συνοδεία των πελατών στα τραπέζια τους
Παρουσίαση του μενού και παροχή λεπτομερών πληροφοριών, εφόσον ζητηθούν (π.χ., σχετικά με τις μερίδες, τα υλικά ή πιθανές τροφικές αλλεργίες)
Προετοιμασία τραπεζιών, τοποθετώντας τραπεζομάντιλα, μαχαιροπίρουνα και ποτήρια
Ενημέρωση πελατών για τα πιάτα της ημέρας
Παροχή προτάσεων σχετικά με το μενού, εφόσον ζητηθούν
Έλεγχος των ταυτοτήτων των πελατών, ώστε να διασφαλίζεται ότι είναι ενήλικες και επιτρέπεται να καταναλώνουν αλκοολούχα ποτά
Διαβίβαση των λεπτομερειών της παραγγελίας στο προσωπικό της κουζίνας
Σερβίρισμα παραγγελιών φαγητού και ποτών
Έλεγχος πιάτων και σερβίτσιων ως προς την καθαριότητά τους και την παρουσίαση, όπως και αναφορά τυχόν προβλημάτων
Στήσιμο τραπεζιών και διατήρηση της σάλας του εστιατορίου τακτοποιημένης
Παράδοση λογαριασμού και είσπραξη πληρωμής
Τήρηση όλων των σχετικών κανονισμών του Υπουργείου Υγείας
Παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους πελάτες

Ζητούνται

-Eργασιακή εμπειρία ως Σερβιτόρος/α σε ξενοδοχειακές μονάδων 3 αστέρων και άνω
-Πολύ καλή γνώση της Αγγλική γλώσσας
-Ευχάριστη προσωπικότητα
-Εργασία 6 ημέρες την εβδομάδα
-Εννιάωρη εργασία με μία ώρα διάλλειμα

Παρέχονται

-Μισθός 1000-1100 ευρώ το μήνα καθαρά
-Δωρεάν διαμονή σε κατάλυμα που απέχει λίγα μέτρα από το ξενοδοχείο
-Φουλ πακέτο διατροφής
-High paid tips
-Πλήρες συμβόλαιο

Work Experience
English Speaking Capacity
Upper-Intermediate
Benefits
Free accommodation Free meals Insurance coverage Tips
1000€ – 1100€ per month

ARA HR Consulting Partners

Samou, Athina, Greece